top of page

21 Derece Boğa Yeniayı

Garanti içinde garantisizlik!


11 Mayıs 2021 Saat 21:59’ da Boğa Burcunun 21 derece 17 dakikasında bir Yeniay gerçekleşiyor.


Bu yeniay doğanın yeniden canlanacağının habercisi, toprak ana yeniden kendini hissettirecek ve bizleri doğaya çekecek.


İstanbul’ a göre çıkarılmış anın haritasında yay burcu yükselmekte ve tam burada şans noktası yerleşimde, öte andan güney ay düğümü yakınlığı da söz konusu.

Uluslararası konular, seyahatler, din eğitim, ticaret, özgürlük, uçuşlar vs bu tarz konuların gündemimizde olabileceği görünüyor. Yönetici Jüpiter 29 Derecede bir iyicil şimdilik toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı anlatan bir burcun sonuna gelmiş, aynı zamanda özgürlük bakımından stres içeren durumlar var. Ana temada özgürlük vurgu kazanırken öte yandan stresli durumların ortada olduğunu bunun yoğun biçimde hissedildiğini görüyoruz.


Yeni ay derecesi ile Jüpiter’in kare açısı mevcut, dolayısıyla Jüpiteryan konularda bir takım problemlerin olabileceğini hissettiriyor; hak, hukuk, yargı, adalet, özgürlük, din, dil, ırk, finansal konular ile ilgili stresli durumların yaşanabileceğini gündeme getiriyor ve boğanın huzur arayışı bu dönem Jüpiter’ in büyütme etkisiyle artacağa benziyor. Kişisel beklentiler de hayli yükselebilir.


Boğa yeniayı, güvence olma ihtiyacı, huzur, sakinlik ihtiyacı, keyifli temalar, yeme içme, rahatlık, düzen, maddi güvence ihtiyacını ön plana taşıyor bu alanda yeniden filizlenmek isteyeceğiz ki bu yaşamın doğada en doğal hakkı. Huzurlu ve GÜVENLİ yeni bir dönemim başlamasına ihtiyacımız var.


Boğa burcu para, toprak, emlak konularını da kapsadığından bunlar da etki alacak. En çok dikkat çeken Uranüs’ ün Yeniay ile aynı dizilimde olması. Söz konusu ciddi bir güvenci ihtiyacı, huzur ve maddi tertibi, evdeki konforu sağlamak iken, Uranüs bu garantilerin güven vermeyeceğini anlatıyor, etki bize aranan bu tüm güvence ve sakinliğin, oluşan ani beklenmedik olaylar ile sarsılabileceğiniz ya da şartların değişebileceğini ve bir şeylerin sağlamlaşmasına yönelik zorlanabileceğimizi gösteriyor.

Doğa her yıl yenilenir elbet fakat bu bambaşka bir yenilenmeye işaret ediyor, garanti içinde garantisizlik!


Yeniay’ ın yöneticisi olan Venüs İkizler burcunda, iletişim haberleşme, yazmak, bilgiyii yaymak, anlaşmalar, kısa seyahatler, yolculuklar gibi konularında bu huzur arayışını destekleyen konular içinde yer alacağını gösteriyor. O halde amaç yine esnekleşmek ve özgürleşmek, kısacası hareket ihtiyacındayız ve sosyalleşme o hal bu dönemin böyle bir getirisi olabileceği gibi aynı zamanda stresini de hissedeceğiz.


Doğal afetler bakımında Uranüs yıldırım, şimşek, doğa olayları, depremler, ani sarsıcı, beklenmedik olaylarla ilgili olduğundan yine güven sarsıcı konuları da gündeme getirebilir.


Tembellik ya da hareketsizlik hissedilebilir, yeme içmeye fazlaca yönlenebilir, kilo alınımı bu dönemde söz konusu olabilir ya da doğal beslenme vs gibi konulara da eğiliminiz olabilir, yeme içme düzeninizi gözden geçirebilirsiniz.


Sağlık açısından boyun, boğaz, ense ve bademcikler hassaslaşabilir.


Sevgiler

Yağmur Beydemir

ISAR CAP. ASA DİP.


Beni instagramdan takip etmeyi unutmayın. Tık Tık

352 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentáře


bottom of page