top of page

26 Mayıs Ay Tutulması

Yay Burcunda Ay Tutulması

26 Mayıs saat 14:13’ de Yay burcunun 5 derece 25 dakikasında bir Ay tutulması gerçekleşecek. Şimdiden etkili ve takip eden 6 ay boyunca etkileri arka planda devam ediyor olacak.


Tutulma Anı Haritası

Türkiye’ nin başkenti olan Ankara’ ya göre çıkarılmış tutulma anının haritasında Başak burcu yükselmekte. Hizmet, sağlık, titizlik, hesap kitap, memnuniyetsizlikler ve düzenleme ihtiyacı, finansal konular ve çalışma hayatı ön plana çıkıyor. Merkür İkizler burcunda kendi asaletinde ve güçlü bir yerleşimde, ticari meseleler, yolculuklar, seyahat, eğitim, çocuklar, gençleri ve ergenleri ilgilendiren konular, haberleşme, teknoloji, taşımacılık gibi konular vurgun kazanıyor. Tüm bunlar ülkenin lideri tarafından yani Cumhurbaşkanı tarafından konuşulacak ve medyaya yansıyacak konular arasında yer alacak. Bir takım yeni açıklamalar gelebilir ve yukarıdaki konular ile bağlantılı olabilir. Ülkenin geleceği hakkında yeni fikirler ya da var olan fikirler toplum ile paylaşılabilir. Ülkemiz dış ülkeler ile bolca iletişim ve haberleşme trafiğinde olacağı gibi, dış konular hakkında da konuşmaya açık olacağız. Başkanlardan bolca açıklama ve yeni fikirlerin sunulacağı bir dönem olacak. Bunlar hareket özgürlüğümüz ile ilgili olabilir. Kısıtlamaların bunaltıcı etkilerine karşın bu dönemde özgür hareketlere yönelik haberler duyabiliriz.


Ay Yay burcunda tutuluyor, hak, hukuk, din, felsefe, bilim, teknoloji, medya, uluslararası ticaret, uluslararası iletişim, internet, telekomünikasyon, yurtdışı seyahatler, eğitim, yüksek öğrenim, üniversiteler, ibadet alanları, ticari konular, derin bilgiye yönelik konular, yeni kültürler tanıma ihtiyacı, yeni şeyler öğrenme ihtiyacı, fanatizm, aşırılık, coşku ve basın yayın gibi konularda etkilerin ön plana çıkacağını, bu alanlarda ani hareketlenmeler ve gelişmeler olacağını, yine bu konularda beklenmedik durumların gündeme gelebileceğini anlatıyor. Aşırılıkların ve fazla iyimser bakış açısının aşağıya çekme riski olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor. Bir fikrin doğruluğunu savunmaya çalışma ve bunu diretmek duygusal yorgunluk getirebilir, herkes ile ya da herkesin anlayacağı dilde konuşabilmek ve bazı şeyleri basite indirgeyebilmek gerekecek. Dönem içinde bildiklerimizi coşkuyla aktarmak isteyeceğiz. Kibir ve büyüklenmekten ise uzak durmalı bu da enerjinin aşağı çekilmesine neden olabilecek bir etken. Oldukça yoğun ve taşkın duygular içinde hissedebilirsiniz.


Sağlık açısından kalça uyluk bölgeleri, dört ayaklı hayvanlardan gelebilecek kazalar ve ekstremist hareketlerden kaçınmak ya da dikkatli ve dengeli olmak gerekebilir.


Tutulmanın yönetici gezegeni Jüpiter asaletli olduğu Balık burcunda, üstelik tutulma derecesi ile Apex oluşturmakta. Tutulmanın stresli enerjisi, yani ani ve beklenmedik şekilde gelişen, birden ortaya çıkan etkiler; adalet, hukuk, din, yargı sistemi, sosyal medya, medyacılık, radyo, basın, yayın, televizyonculuk, uluslararası ticaret, eğitim, yurtdışı yolculukları, uzun seyahatler, dış ülkelerle ilgili konular, dini konular ve ibadet edilen yerlerle ilgili konular, bankalar, finansal konular, deniz aşırı konular ve genel olarak özellikle varlıklı kimseleri ilgilendiren konularda gelişmelerin ve hareketlenmelerin olacağı bir etki yaratacak.


Öğrenim her zamankinden daha fazla öne çıkabilir, bireyler kendini geliştirmeye, kişisel gelişime daha fazla önem verebilir, bu dönemde yeni bir eğitime kayıt olmak popülerleşecek. Finans hakkında herkes daha fazla tecrübe kazanabilir. Dünya genelinde yaşanan tüm olay ve aksiyonlara rağmen umudu da elden bıraktırmayacak enerjiler devrede olacak.


Jüpiter Balık Burcunda

Jüpiter’ in Balık burcunda oluşu, özellikle manevi temaları gündeme getirecek, duygusal, ruhsal, yardımlaşma, kabulleniş, affetme, kendine ve evrene hizmet etmek, kendini adamak, meditasyon ve öte yandan bağımlılıklar, alkol kullanımı gibi konularda bu dönem gündemde olacak. Oluşabilecek stres (Dolunay bu stresi veriyor) bu konulara itebilir.


Jüpiter’ i artı ve eksi yönleri bakımından kullanmak sizin elinizde olacak. Duyguların yoğunluğuna dalıp kaybolmayı da seçebilirsiniz, ruhsal yönünüzün farkına varıp affetmeyi de…


Jüpiter’ in Balık burcun süresince, deniz aşırı ticaret, denizler, gemiler, tankerler, sıvı bazlı konular, deniz üzerinden yapılan ticaret ve deniz üzeri yolculuklar, petrol vs gibi konular gündeme gelebileceği gibi bu alanlarda birden ortaya çıkan konular ve gelişmelere ya da haberlere de şahit olabiliriz.


Yurt dışı yolculukları açısından bir takım değişiklikler ya da rahatlamalar söz konusu olabilir. Kısıtlamalarda esneme görülebilir. Yeni kararların duyuruları yapılabilir.


Satürn Retrosu

Tutulma anında Satürn yani kısıtlanma, sorumluluk ve realiteyi anlatan gezegen 5. Evde geri hareketine başlamış olacak; ülkenin keyifli, eğlenceli aktiviteleri, yeme içme, sanat, sahne, çocukları ilgilendiren konular, aşk, zevk ve spor gibi konuların kısıtlanmalarına yönelik bir şeylerin tekrar gözden geçirilebileceğini göstermekte. Devlet büyükleri tarafından bu konular üzerinde yeni kararlar görüşler ve kurallar oluşturulmak üzere, planlamalar yapılabilir. Yani devlet büyüklerinin bu alanlarda gözlem yapıp ona göre yeni kararlar açıklaması söz konusu olabilir.


Ola ki bir takım kısıtlamalar kaldırılacak olursa bunu suiistimal etmeden değerlendirmek gerekecektir, çünkü eğer bu bir gözlem süreci olacak olursa, tekrar kısıtlamalar gelebilir.

Uranüsyen Etkiler

Halkın genel olarak yatırımlarıyla ilgili ya da finansal durumlarıyla ilgili güvensizlik söz konusu olabilir ki bu epeydir bu şekilde sürüyor. Maddi anlamda ani hareketler yapmamakta ve bir anda karar vermemekte fayda var. Özellikle ülke genelinde dijital yatırımlara karşı artan ilgi bu alandaki beklenmedik ani hareketlenmeler karşısında yanlış eğilimler göstermesine sebep olabilir.


Tüm bunların dışında akla gelenlerden en önemlisi, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili önemli bir dönem başlıyor olacak…
Tutulmanın Türkiye Üzerindeki Etkileri

Yukarıdaki görselde Türkiye astroloji haritasının üzerinde Tutulma anı haritasının olduğunu görüyorsunuz.


Tutulma ülkemizin 6. Ev konularından etki veriyor, yani ani beklenmedik ve bir anda ortaya çıkan durumlar, sağlık, hizmet sektörü, çalışma hayatı, hayvan haklarını ilgilendiren konular, memurları ilgilendiren konular, askeri güçler, ordu, silahlı kuvvetler ve genel olarak hastalıklar ile ilgili konular arasında olacak. Bu alanlarda aşırıcılık eğilimleri ve grevler de söz konusu olabilir. Halkın huzursuzluğu ve aşırı tepkileri özellikle çalışma yaşamıyla ilgili olabilir. Üstelik hayvan hakları ile ilgili konular da gündeme gelebilir.


Öte yandan ülkenin eğlence, keyifli aktivitelerini, yeme içme konularını temsil eden Mars ile tutulmanın olumlu bir açısı mevcut, o halde özgürlük adına ya da biraz olsun esneme adına ufak adımlar atılabileceğini düşündürüyor.


Ay Düğümlerinin Kadersel Etkileri

Tutulma ülkemizin kadersel temalarını temsil eden ay düğümleri ile de sert bir dizilimde, ülkenin toprakları, muhalefet, fabrikalar ile ilgili konular, ticari konular, başkanları ve yönetici konumundaki kişileri ilgilendiren durumlar, yasaklar, emekliler ve emeklileri ilgilendiren durumlarla ilgili olarak stresli ya da yeni gelişmelere, kadersel etkilere açık bir zaman dilimi olacak.


NOT: Unutulmamalıdır ki tutulmalar gökyüzünde bir çentik bırakır ve oldu geçti diye bir durum söz konusu değildir. Bu yukarda saymış olduğun ve aktarmaya devam edeceğim tüm etkiler 6 ay kadar daha geçerliliğini koruyacaktır.


Apeksteki Jüpiter' in Türkiye Üzerindeki Anlamları

Tutulma yöneticisi olan Jüpiter ülkemizin dış ticaretini, gemicilik, yüksek öğrenim, üniversiteler, internet ve uluslararası haberleşme, medya, din ve felsefe, bilim, eğitim, teknoloji ve uzay ötesi konular, deniz trafiği ve denizcilik ile ilgili konular yine deniz aşırı ticaret (bu vurguların yer alması tekrar akla Kanal İstanbul Projesinin temellerinin atılabileceğini ya da bu alanlarda önemli gelişmeler veya duyurular olacağını getiriyor.) Aynı zamanda adalet yargı, hukuk, avukatlarla ve hakimler ile ilgili durumlar, eğitimcilerle ilgili durumlar da gündeme gelebilir. Tüm bu alanlarda hızlı gelişmeler görülebilir. Göçler ya da göçmenler ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Dış işleri bakanlığı tarafınca bolca yeni haberler yayımlanabilir, bunlar ülkeni ticari menfaatleri doğrultusunda olabilir.


Ülkemiz ve siz okuyucular adına en güzel dileklerimi gönderiyorum.


Sevgilerimle

Astrolog Yağmur Beydemir

Isar Cap. Asa Dip.
Online Astroloji Eğitimleri için bilgi alabilirsiniz.

Güncel Sınıf: Harita Okuma Atölyesi 4 Haziran tarihinde başlıyor.

Bilgi için instagram DM veya mailden ulaşabilirsiniz.


298 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page