top of page

8 Nisan Terazi Burcunda Süper Dolunay8 Nisan sabah 05:34 te Terazi burcunda Dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay aynı zamanda yılın en parlak dolunayı olacak. (Dünyaya en yakın konumundan geçecek)


Sembolize ettikleri

Adalet arayışımız ön plana çıkacak, karşı tarafın koşullarına adapte olmak isteyebiliriz. Ortaklaşa işler, ikili ilişkiler, eşitliği sağlamak, ortayı bulmak ve dengeyi sağlamak ihtiyaçlarımız olacak. Hak hukuk arayışında olurken bir yandan da mazlumu savunmaya çalışabiliriz. Kararsızlıklara ve ikilemde kalmaya dikkat.


Doğası gereği sıcak bir enerji barındıran terazi burcu girişken cana yakın, senin dediğin olsun, ben sana uyarımcılığa çok müsaittir. Dolayısıyla dolunay süresince ve etkilerini hissettiğimiz bir aylık süre boyunca karşı tarafların ihtiyaçların ön plana çekeceğiz ve buraya öncelik vereceğiz. Doğru olduğunu savunduğumuz işlerin peşinden gidip bunun için geribildirim vereceğiz. Sanatsal konulara ve keyif veren şeylere yönelebilir birilikte vakit geçirip eğleneceğimiz dostluklar içinde olabiliriz. Teknoloji her zamankinden çok daha fazla ön planda olacak.


Dolunay anı haritasında Balık burcu yükselmekte.

Yardımlaşmak, fedakarlık temaları ile koyup gitme kendini salıvermek konusunda çok ince bir çizgideyiz. Bunun için aradaki dengeyi sağlamamız konusunda dolunay bizi uyarıyor. Duyguların bilinçsizce çok güçlü bir şekilde ortaya çıkması olası ihtimal.


Önümüzdeki süreçte daha adil hareketler bekleyeceğiz.

Ay dünya astrolojisinde halkı temsil eder, halkın ihtiyaçları eşitlikten yana. Tatmin ancak bu şekilde sağlancak. Eşit ve orantılı.


Dolunay haritasının 1.evinde Neptün ve Merkür yerleşiyor, hayal ettiğimiz fikirleri ortaya koymak ve yazıya dökmek mümkün. Fakat dikkat edilmesi gereken başka bir husus yanılma ve yanıltılmaya, kapılıp gitmeye açık olmak. Gerçekleri gözden kaçırmamalıyız.


Neptün ve Dolunay derecesi bir birini görmemekte, eşitlik ararken, kendinden çok karşı taraf için bir şeyler yaparken yanılmak, kandırılmak, yalanlar haliyle söz konusu olabilecekken işin kötü yanı bunları ve bunlardan kaynaklanabilecek sorunların farkında olmamak olacaktır. Gözleri dört açalım.


Yönetici Jüpiter’ in durumu oldukça kötü, gerçekçi olmak gerekiyor. (Jüpiter Pluton kavuşumu yazımda bir kısmından bahsettim) Astrolojide yer altını, ölümü, kriz ve kaosları, küllerinden yeniden doğmayı ifade eden Pluton ile birlikte ve düşük yerleşimde. İçinden geçtiğimiz süreç yıpratıcı bir süreç olma olasılığı içeriyor. Krizlerle gelişmek, krizlerle öğrenmek, bir takım düzenleri yakarak ancak yeniden doğmak mümkün olacak. Ekonomik açıdan da büyük bir değişimin eşiğindeyiz. Bu zorlukların ardından yıkılan düzen yerine yenisi ve çok güzelleri de geliyor olacak tabiki..


Dolunay anı karşıtlıkları, gerilimleri, ve bilinçsizce ortaya çıkan enerjiyi anlatır, sanki sürekli bir geribildirim alıyormuşcasına, bu zamanlarda çevremizdekileri muhalefet olarak görmemiz muhtemel, aynı şekilde ikilemde kalmakta. Hayli kararsızlık çeken terazi burcu, sürekli uyum aramaya çalışmaktadır. Hem özgür hareket ihtiyacındadır hemde karşı tarafın memnuniyetine odaklıdır. Başkalarından beklentilerimiz de artabilir, bu burç birlikte hareket etmeyi, beraberlikleri barındırıyor sonuçta. Ben ve sen. Benim isteklerim ve senin isteklerin arasında çekişmelere de açık olacağız.


Dolunayın dispozitörlüğünü yani yöneticiliğini Venüs almakta. Venüs ikizler burcunda ( venüs bizi merküre, merkür bizi jüpitere, jüpiter ise bizi son yönetici Satürn e çıkarmakta, dolayısıyla bu zamanlar satürn’ ün etkileri çok büyük ve yavaş) Venüs ikizler burcunda tamda içinden geçtiğimiz süreçle uyumlanmış vaziyette; sevdiğinle konuş sohbet et ilişkiler kur ve hatta bize öyle bir mesaj veriyor ki SEVMEYİ ÖĞREN!


Bilmediğimiz ya da eksik yaptığımız bir şeyler olmalı. İkizler öğrenmeyi ve merakı sembolize ediyor, bu süreçte aşk, sevgi ve sanatın gezegeni venüs kurduğumuz ilişkilerden bir şeyler öğrenmemiz gerektiğini anlatıyor. İşin kötü tarafı partnere merak, ilişkide aç gözlülük, yeni partner tanıma ihtiyacı olasıdır. Çünkü dediğim gibi Venüs İkizler enerjisi ilişkiler yoluyla öğrenmek ister, ilişkilere merak duyar, bir kötü yanı daha çok fazla üzerinde durmadan fikri hızla değişebilir.


Gökyüzünün bize bas bas bağırdığı bir şeyler var kulak verelim. Bir yerde yanlış yaptık, düzen bozuldu. Anladık anladık, anlamadık anlayana kadar öğreneceklerimiz çok.


Dolunay anına eşlik eden Mars Uranüs karesi kazalara açıklığa dikkat çekmekte. Özellikle ani fikirler, ani kararlar para kaybına neden olabilir. Yangınlar, depremler, bir takım doğal afetler bu süreçte risk teşkil etmekte.


En dikkat edilmesi gereken konulardan biri de teknolojik aletler, elektronik aletler, ateşli olan her şey, ısı kullanılan her şey, elektirik, gaz. Bu iki gezegenin sert açıları patlamalar, kazalar, sakarlıkları ve bir takım afetleri terikleyebilir. Özellikle Ay’ ın akrep burcuna geçtiği ilk zamanlar gergin bir tetikleme yapıyor olacak. Mars’ın agresfi gergin enerjisi sıkışacak.


Öfkelenebilir, çabuk sinirlenebilirz. Kızgın sirke küpüne zarar diyerek derin nefes almalı ve sabrı öğenmeliyiz. Değiştiremeyeceğinizi düşündüğünüz ne varsa her şeyin değişebileceğini bilmelisiniz.

Her şeye rağmen bu dünya çok güzel bir yer ve bizlere dersimizi aldık, belki kurunun yanında yandık feda olduk ama kimilerine de ders olduk.


Dilerim sınavlarımız çabuk bitsin. Adım attığımız yerden yeşillenelim.


Ruhumuzun baharla dolması dileklerimle...

Dolunayın Burçalara Etkisi


Yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim.


Koç Burcu


İlişkilerinizde ne ektiyseniz onu biçeceksiniz. Karşı tarafın istekleri ön plana çıkacak. Sosyal çevrenizde ve maddi kaynaklarınızla iligili bir takım sorunlar yaşabilrisiniz. Hedefler için sabır gerekiyor, büyük işler başarılacak. İletişim ve yakınlarınızla olan bağlantılarınızdan yana uyum sağlamak kolay olacak. Sağlığınıza dikkat. İzole olmaktan çekinmeyin.


Boğa Burcu

Sağlığınız söz konusu, amaçlarınız, mesleki hareketliliğiniz kazalara karşı dikkat etmeniz gerektiğini göstermekte. Acelecilikten kaçının. Kolektif alana duygularınızı ifade edebilir, sezgisel konuşmalar yapabilirsiniz. Kardeşler, akraba, komşu ilişkilerimize çok fazla takılmayın. Parasal olarak güzel gelişmeler bekleyin.


İkizler Burcu

Aşk cinsellik hobiler ve yaratıcı fikirler, varsa çocuklarınızla ilgili denge ortaya koyma ihtiyacı duyabilirsiniz. Sosyal çevreniz ve bireysel alanınız arasında kalabilirsiniz. Varsa eşin akrabalarıyla, yok ise eğtim konuları veya uzak akrabalarınızla ilgili problem yaşabilirsiniz. Görünmez kazalara dikkat. Aşkın sizi bulabilir, kişisel bakımınıza zaman ayırabilirsiniz. İş alanınızda iletişim yoğun.


Yengeç Burcu

Aile içi gerilimler yaşayabilirsiniz, ev işi, çalışma ve aile temalı konular ön plana çıkabilir. Kurduğunuz, ilişki ve ortaklıklar sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Kadın figürleri arkanızdan İş çevirebilir. Platonik bir aşığınızı farkedemeyebilir, görmezden gelebilirsiniz. Maddi risklere girmeyin. Kalabalık guruplar içinde bulunmak sizi olumsuz etkileyebilir.


Aslan Burcu

Dolunay iletişim yeteneklerinizi ortaya çıkarabilir, iletişim kurarak, yakın çevrenizdekiler ile birlikte hareket ederek tamamlanabilirsiniz. Kardeşler, komşular,akrabalarla gerilim yaşanabilir. Yazma çizme becerilerinizi geliştirebilir, sanatsal bir alana yönelebilirsiniz. Arkadaş çevrenizde uyum söz konusu, bu alandan hayatınıza biri girebilir.ikili Aşk ve işi birbirine karıştırmayın.


Başak Burcu

Maddi kaynaklarınız ve alacak verecekler,kredi borçlar alanında zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Maddi konuları dengede tutmaya çalışacaksınız. İşinizde iyi iletişim olası. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz özeklikle var ise eş akrabaları ile polemikten kaçının. Yok ise teknoloji ve internet düzeninizi bozabilir. Aşk hayatınızda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.


Terazi Burcu

Kendi kararlarınız, hareketleriniz, motivasyonunuz doğrultusunda ikili ilişkilerinizden yana bir takım ikilem ya da problem içinde kalabilirsiniz. Sen ve ben kavramını dengelemek gerekecek. İletişim ve internet, kurslar, medya basın yayın konulardan yana işler gayet iyi gidecek. Varsa çocuklarınız veya aşk, hobilerden dolayı harcamalar yapabilirsiniz.


Akrep burcu

İç dünyanıza çekilmekte gündelik hayatınızdaki girişkeniliğinizden dolayı zorlanabilirsiniz. Bilinçaltınızda denge oluşturmak için çalışma hayatınızı veya günlük rutinlerinizi düzene sokmanız gerekecek. Ev içinde yaşanabilecek kazalara dikkat. Aile ve ev konularında sakin ve kontrollü hareket etmelisiniz. Alacak vereceklerden yana güzel gelişmeler yaşanabilir. Aşk hayatınızda iletişim ön planda.


Yay Burcu

Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, katılmış olduğunuz gruplar ve dernekler içinde yer almaya çalışırken bireysel yaşam biçiminiz ve varsa çocuklarınız, hobilerinizle iligili ikilemde kalabilirsiniz. Ani karar vermeyin. Aşk hayatınız, evlilik konularının gündeme gelmesi, ortaklıklar alanınız güzel etkiler altında. Kuracağınız bazı iletişimler strese neden olabilir. Aile ferdleriyle fikir alış verişi yapacaksınız.


Oğlak Burcu

Amaçlarınız ve kariyer planlarınız, ev aile yerleşim temalı konulardan dolayı size zorluk çıkarabilir. Kime ve neye zaman ayırmanız gerektiğini biliyorsunuz. Maddi alanda sarf ettiğiniz efor romantik ilişkilerinizde ani değişikliklere neden olabilir, varsa çocuklarınızla sorunlar yaşabilirsiniz. Cinsel yaşama dikkat. Romantizm algınız, hobileriniz, yaratıcı fikirleriniz ile ani kararlar alabilirsiniz. Aceleci olmayın. Çalışma alanınızda iyi gelişmeler söz konusu.


Kova Burcu

İletişim, eğitim, basın, yayın, medya konularında denge sağlamaya çalışırken yakın çevrenizle gerilebilirsiniz. Bilgi çatışması yaşabilirsiniz, yakın ,evreniz akrabalarınız, eğitim konularınızla ilgili bir takım sorunlar meydana gelebilir.Sabrınız testen geçiyor, kendi öfkenize hakim olmalısınız. Kendiniz için harekete geçmek isteyeceksiniz, bunu yaparken aile ve yerleşim alanınzla iligi beklenmedik problemler yaşayabilirsiniz. Aşk romantizmden yana ve varsa çocuklarınızdan yana şanslısınız.


Balık Burcu

Harcamalarınızla ilgili problem yaşabilirsiniz, alacaklar verecekeler, borçlar kediler, kriz yaratan durumlar içinde kalabilirsiniz. Parasal zorlanmaların olabileceği bir dönem. Sosyal çevrenizde büyük değişimler yaşayacakınız bu sizi geliştirecek.Yapmak istediğiniz girişimleri planlamalısınız. İç dünyanız eyleme geçmiş bile. Ebeveynler, ev, yerleşim ve ailevi konulardan yana uyumlu enerjiler söz konusu. Zihninizdekiler dilinize vurabilir dikkat kalp kırmayın..


97 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page