top of page

Başak Yeniay' ının Burçlara Ve Bizlere Etkileri

Başak Burcunda Yeniay


Aşırı düşünmek ve çok sorgulamaktan kendinizi yoracağınız bir enerji altındasınız. ‘’Bu aralar neden bu kadar takar oldum?’’ dediğinizi duyar gibiyim… 


Çok zıt fikirli, aykırı, her kurala uymayan, anarşik, asi bir enerji öne çıkıyor. İstediğimizi diretme konusunda bu günlerde inatçı olacağız. Hayatımızda her şeyin tertemiz, pürüzsüz olmasını isteyebiliriz.

En nihayetinde ektiğimizi biçeceğiz.


Elimizde somut veriler görmek isteyeceğiz. İşlerimizin daha düzgün gitmesine, hayatımızın daha iyi şartlarda gelişmesine daha fazla ihtiyaç duyacağız, bunun için gerek evde, gerek işte, gerekse hayatımızda bir fıs fıs ve bir sarı bez çok etkili olacak.

O denli Yaşantımıza o denli köklü bir temizlik ve düzenleme getirmek isteyeceğiz.


Tüm bunların yanında başak sağlıkla doğrudan alakalıdır. Sağlığımızı düşünerek daha iyi bir beslenme planı oluşturabiliriz. Her ne kadar alışkanlıkları bırakmak kolay olmasa da işte tam da bu dönemde kalıplaşmış bağımlılıklara kafa tutmanın zamanı olacak.


Yeniay ile birleşen sabit yıldız etkisi artı Neptün karşıtlığı bağımlılıklarla zıtlaşmak, kısacası kötü alışkanlıklardan kurtulmak için büyük irade fırsatı olabilir.

Diyet ve sağlıklı beslenme açısından güzel başlangıçlar yapabiliriz.

Kendine yeni bir hayat ısmarlamaya ne dersin?


Ayrıca Neptün karşıtlığından kaynaklı sağlık alanında bazı sorunlar olabilir; özellikle zehirlenmeler dikkat çekici, mide - bağırsak sorunları, ayakları üşütme, sudan, sıvılardan, gazlardan gelen zararlar ve doğrudan bağırsaklara zarar verecek bakteriler, salgınlar olabilir.

Okullarında başlaması ile birlikte salgınlara ekstra dikkat etmekte fayda var.


Psikolojik açıdan ise yanılsamalara ve hayal kırıklıklarına açık olduğumuz aşikar. Kolay ikna, kandırılma süreci olabilir aynı zamanda kendi açımızdan baktığımızda da kafa bulanıklığı yaşayabilir ve daha sonrasında devamını getiremeyeceğimiz söz verebilir karşı tarafları hayal kırıklığına uğratabiliriz.

Bu dönemde neye inanacağınız, kime güveneceğiniz üzerine iki kez düşünseniz iyi olur. Emekleriniz boşa gitmesin.


İş hayatınızda daha üretken ve daha verimli olmak isteyecek, finansal konulara yoğunlaşacaksınız. Bu alanlarda güç sahibi olmak istenilen bir dönem ama yanılgılara çok dikkat.

Yeniay enerjisinin olumlu yönlerini kullanmalı; Plüton, Uranüs, jüpiter bunlar hızlı büyüme ve büyük güç kazanma fırsatları sunuyor fakat atacağınız ilk adımlarda başarı hemen gelmeyebilir ya da önünüze tekrar tekrar uğraşıp halletmeniz gereken konular çıkabilir, yine de o kara görünecek, tek yapmanız gereken suların durulmasını beklemek. Umutsuz olmamalı çünkü bu olumlu üçgen açı yapan gezegenler retro halindeler ve bu yüzden tekrar tekrar denemeli, pes etmemeli.

İşlerimizi tek seferde halledemeyebiliriz ama başarılı başlangıçlar yapmak için çok iyi bir motivasyon alacağız.


Engel ve gecikmeleri rahat aşmak, çok iyi yerlere gelmek için gökyüzünün bir şartı var; adil olmak ve kendinden emin olmak.

Yaptığınız işin etiğine önem vermeyi unutmamalısınz.

Bu dönemde yapılacak sağlam işler hızla büyüyebilir.Evrensel açıdan baktığımızda; tarım, ziraat alanında yeni büyük gelişmeler olabileceği gibi, olası sıvı, gaz bazlı felaketlerin bu alanları olumsuz etkileyebilmesi de söz konusu olabilir.

Gökyüzündeki bu asi enerji toprak ve su olaylarına sert etkiler getirebileceğinden, mahsüller zarar görebilir, sel, su baskını, gaz salınımı tarzında problemler de görülebilir. Bir o kadar da yaratıcılık ve hayal gücü geliştirerek toprakta verimliliğin arttırılacağı güzel gelişmeler ve icatlar ortaya konulabilir. Belki de mahsüllerimizi felaketlerden daha iyi koruyabilmek adına ya da önlemler alabilmek adına yeni icat ve yöntemler ortaya konulabilir.


Ayrıca kadın dayanışmaları da gündeme gelebilir. kadınların yaptığı işler, kadınlara verilen destekler, devlet destekleri de gündeme gelebilir. Kadınlara yönelik olabilecek olumsuzluklara karşı, kadınların birlikte el ele vererek baş kaldırma durumlarına şahit olabiliriz.


Yatırımlara dikkat etmekte fayda var Yeniay anında Merkür retrosunun (durağan) bitmiş oluşu da artık bir uykudan uyanmış ve güne daha rahat başlayacak hissi veriyor fakat uyanmışlığın ilk 10 dakikasında hissedilenleri hayal edin, hafif sersemlik hissi değil mi? İşte şimdi 1- 2 gün Merkür’ de de bu hafif sersemlik hissi var.

Kafanızı toplamanız için kendinize çok fazla yüklenmeyin, özellikle zihninizi açık tutacak şekilde beslenmenizde fayda olacak görünüyor bu kafein değilde mevye sebze ağırlıklı beslenme olsa daha iyi olur.

Bu dönem fazla kafein zaten yorgun olan zihni daha da yorabilir.


Venüs’ ün Yeniay anında Jüpiter ve Uranüs’ e karesi anormal pahalılıklara ve yüksek zamlara işaret ediyor. Beklenmedik fiyat artışları görülebilir.

Altın fiyatlarında da artış görülebilir.


Tüm linklerim:


Kaydı devam eden online eğitimlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Temel seviye

İleri Seviye öngörü

 

Başak Yeniay’ ının burçlara etkileri


Koç ve yükselen koç

Sağlığın için yeni bir başlangıç yapmaya hazırlan, aynı zamanda iş hayatında gelişmeler olabilir ya da yeni bir işe başlayabilirsin. Beklediğin iş teklifi gelebilir. Girişimlerin, attığın adımlar bir yanıt bulacak. Hayatın içinde yönetecek bir şeyler bulmakta üstüne yok. İşlerinden sosyal çevrene vakit ayıramayabilirsin. İç dünyana kapanacak olursan bu seni boğabilir çık o sulardan.


Boğa ve yükselen boğa

Aşk hayatınızda içinize sinen bir tanışma yaşayabilirsiniz ya da zaten hali hazırda hayatınızda biri varsa aranızda olan biten sorunlara daha makul yaklaşabilir ve çözüme gidebilirsiniz. Biraz eğlenmek sizin de hakkınız kendinize zaman ayıracaksınız. Keyifli aktivitelere ya da spora ihtiyacınız var, bu sizi asıl besleyecek olan. İyi ki varım demek için harika bir gün değil mi?


İkizler ve yükselen ikizler

Yeni bir eve taşınabilirsin ya da evinde yenilikler yapabilirsin. Ailenle planlar yapabilir, geleceğe dönük hayaller kurabilirsin fakat çok düşünüyorsun kendini biraz rahatlamaya bırakmalısın. Biraz odanda kalıp kendini dinlemeye ne dersin, seni anlamayan insanlara kendini anlatmaktan yorulmadın mı?


Yengeç ve yükselen yengeç

Yaz bitti ama aklın tatilde değil mi? Evet biliyorum… Üstünden yazın güzel enerjisini atamadın fakat artık aklında tuttuğun fikirleri gerçeği dökme zamanı geldi, artık ne düşünüyorsan neyi amaçlıyorsan bunları hayata geçirmelisin. Gerek araştırmalar yaparak, gerek fikir alışverişleri yaparak, yakınlarına karşılıklı dayanışma içinde olacaksın. İşlerine odaklanmalısın. Ufak bir gezi kaçamağın olabilir.


Aslan ve yükselen aslan

Para, para, para ille de para, para varlığı bir dert yokluğu yara… Ne oldu sana aslan? Sen aslansın, sana bir şey olmaz! Silkelen ve kendine gel! Hemen ticari zekanı ortaya koymaya başlayacaksın ve zaten sende var olan becerilerin ile girişimler yapacak ya da kazançlarını katlayacaksın. Maddi konularda artık hayatında daha hareketli daha verimli olacağın bir süreç başlıyor. Borçlarını iyi idare etmelisin.


Başak ve yükselen başak

Ah be kazıya kazıya derini incelttin! Kendini biraz akışa bırakmanın sence de zamanı gelmedi mi? Her şeyi bu kadar mükemmelleştirmeye çalışmak? Evet zaten en iyisini yapabileceğini biliyorsun ve bu zaten bunu biliyor oluşundan kaynaklanıyor. Ne kadar akışta kal desem de, bu Yeniay senin olayın ve artık kendin için en iyisini yapmanın zamanı geldi fakat ortaklıklara veya ikili ilişkilere biraz dikkat etsen iyi olur.

Ne yaparsan sen kendin en iyisini yapacaksın, ben demenin vakti.


Terazi ve yükselen terazi

Hayal ettiğin ve yapmayı istediklerin biraz geri planda kalabilir. Kendini hazır hissetmeyebilirsin. Unutma doğru zaman hiç gelmeyecek doğru zamanı sen yaratmalısın. Artık her zamanın şuan uygun olmayan zaman olma tembelliği bitmesin mi? İç dünyanda kendini yemen ve özeleştiri yapman söz konusu. Gündelik hayatın içindeki dalgınlıkların başına iş açabilir aman dikkat. Bedenini ruhunu çok iyi dinlemelisin, kendini biraz yorgun hissedebilirsin şarj olmaya ihtiyacın var ve bunu ancak kendi içinde, kendi huzurunda bulacaksın. Bir başkasının kurtarıcın olmasını bekleme.


Akrep yükselen akrep

Hayatında insan eleye eleye kimse kalmamış olabilir ama senin yine de sevenlerin var. Sevenlerinle birlikte yeni işler yapabilir, yeni fikirler üzerine düşünebilirsin, ortak çalışmalar yürütebilir aynı zamanda dost kazanabilirsin. Aşk hayatında biraz kafa karışıklıkları yaşanabilir. Hislerine her zaman güven. Su uyur sen uyumazsın! Sen kimin nasıl hakkından geleceğini iyi bilirsin. Sosyalleşmek sana yeni kapılar ve fırsatlar açacak. Sınırlarını koru demeyeceğim, çünkü sen onu da iyi bilirsin.


Yay ve yükselen yay

Tamam en en en iyisi sensin ve daha iyi olmak için şimdi işlere koyulmanın zamanı. Projelerin hızla akacak ve büyüme yolunda ilerleyecek, bu iş olabilir eğitim olabilir ya da senin prensip olarak yaptığın bir şey olabilir, hayat felsefen olabilir. Hayal ettiklerini herkesin gözüne soka soka sergilemekten hiç ama hiç çekinmeyeceksin. İste ve olsun! Ev aynı yaşamınla ilgili ani bir karar vermezsen iyi edersin. Her kafadan çıkana güvenmemen gereken bir dönemdesin.


Oğlak ve yükselen oğlak

Kişisel gelişimin her zaman her şeyden önemli, çünkü sen işini seviyorsun. Yeni eğitimlere katılabilir ya da ufkunu geliştirecek eylemlerde bulunabilirsin. Etrafta dönüp dolaşan dedikoduların seni etkilemesine izin verme ve seni çekemeyenlerin kem gözlerine karşı kalkanlarını hazırda tut. Gereksiz konuşanları duymazdan gelmek en iyi yöntem olacak, çünkü konuşulacaksın, çünkü konuşulacak işler yapacacaksın…Ah! çünkü mükemmelsin.


Kova ve yükselen kova

Para senin aşmış olduğun bir konu, sen bütünün insanısın ama hayat seni de biraz bu konulara yöneltecek. Ödemelerin bu aralar eline yapışabilir. Gelir gider hesaplamaları, muhasebe işlemleri, vergiler, varsa borsa yatırımların, faizdeki işlemlerin, çekler, senetler, oraya buraya atılacak imzalar ya da genel olarak yatırımlarının hesap kitabı ile uğraşırken kendini bulabilirsin. Sağlığına da bu dönemde dikkat etmen de fayda var finansal konulara çok fazla kafa yorma ihtimalin var. Özellikle de paranın nereye harcadığına ve ne yediğine dikkat etmeni tavsiye ederim. Şimdi bütünü kucaklayabilirsin. <3


Balık ve yükselen balık

‘’Aşk dön ölümden, bir sebepten gir dünyama’’ dediğini duyar gibiyim peki ya sen? Buna hazır mısın, gerçekten? Yoksa hayallerindeki aşkı yaşamak için sabrın mı kalmadı? Aşk dünyana girmeye hazırlanıyor! Ne üz, ne üzül, ne kurban ol, ne kurban et. Sevmeyi bilirsin ama şimdi bu alanda dengeyi korumalısın. Hali hazırda zaten bir birlikteliğin varsa ve kafa karışıklıklarını aşmayı başarırsan daha iyi bir ilişki seni bekliyor olacak. Genel olarak kafa karışıklıkların romantik ilişkine ya da ikili ilişkilerine zarar verebilir. Kendini belirsizliklerin olduğu bir zamana hapsolmuş hissedebilirsin, bunu yapma. Aynı zamanda genel olarak ikili ilişkilerinde seni yanıltacak, seni hayal kırıklığına uğratacak insanlarla tanışmış olduğunu fark edebilirsin. Unutma, sen yeri geldiğinde vazgeçmeyi iyi bilirsin..

 


112 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page