top of page

İkizler Burcunda Güneş Tutulması

İstanbul saatine göre 10 Haziran saat 13:52’ de İkizler burcunda, Bellatrix sabit yıldızıyla kavuşan bir güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulmanın etkisini ilk gerçekleştiği zamandan 1 ay sonra, arka plana alarak 1 yıl daha hissediyor olacağız.


Eksik yanlarını görebilecek misin?

İkizler burcundan olan bu tutulma iletişim, yazışma, raporlar haberleşmeler, eğitim, öğrenim, kurslar, bilgi alışverişi, özgürlük ve hareket ihtiyacı, reklam, öğrenciler ile ilgili konular, basın, yayın, medya, taşımacılık, ulaşım, trafik, seyahat, yeni bir dil öğrenmek ya da dil okullarıyla ilgili konular, okullar, pazarlama, ticaret, basın yayın, gazeteler, dergiler, hukuk ve genel olarak bilginin aktarımıyla ilgili konulara vurgu yapıyor olacak. Bu alanlarda ani beklenmedik gelişmeler ve hesapta olmayan durumlar olabilir ve ayrıca yeni adımlar atılabilir. Sosyal medya ile ilgili konular da gündeme gelebilir.


Bir gölge taraf olarak bilgi kirliliği ve dedikodular çok dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alacak. Kafa dağınıklığı, kararsızlık, gelip geçici huzursuzluklar (üzerinde durmadan) hissedilebilir. DİKKAT kafa dalgınlıklarına, kafa karışıklıklarına, yanılmalara, aldanmalara, kandırılmalara, boşluğa gelmelere çok dikkat!


Çok yönlü bir süreçte olabilirsiniz, yeni şeyler öğrenmek isteyebilir ve bunun için dağılma eğilimi gösterebilirsiniz karar vermek zorlaşacak, merak artacak. Gezgin bir ruh haline bürünebilirsiniz, hatta yerinizde sakin durmak zorlaşabilir. Yeniliklere yönelmek isteyeceğiniz, yeni şeylere merak duyacağınız hatta merakınızın doruk noktasına ulaşabileceği zamanlar olacak. Merak duygusunu verimli kullanmak yeni şeyler öğrenmeye çalışarak, yeni şeyler okuyarak, araştırarak, iletişim kurarak mümkün.


''Merakı olmayan hiçbir şey öğrenemez.'' Goethe


Artık zorlu zamanların ardından bir umut ışığı yanıyor göklerde! Tüm dünya kendi eksilerini gördü, belki herkes bire bir bireysel olarak dibe vurmamış olabilir fakat o ihtimalde bile en azından şahit oldu yaşananlara… Gökyüzü uzun savaşların ardından şimdi aklını kullan diyor ve artık elde toparlanması gereken ne varsa sırasıyla son düzenlemelerini yap diyor. İçinizdeki cevheri keşfetmenin zamanı geldi! Eksik yönlerinizle yüzleşin ve bu eksik yönlerinizi bir an önce doldurmaya çalışın. İnanın bana bunun için cesaretiniz olacak. Fikirsel huzursuzluklara mahal vermemeye çalışın. Her ne kadar hatalarını görmeyi başarıp iyileştirmek için çabalarsan işte başarı senin için geliyor olacak!.


Önemli Not: Kurnaz aklı iyi şeylere kullanmak gereken bir zaman.


Keskin Sirke Küpüne Zarar!

Tutulma anındaki Mars Pluto karşıtlığı gergin ve agresif olunabileceğini, kavga stresin kolayca parlayabileceğini ve kontrollü olmakta zorlanılabileceğini anlatıyor. Dürtüsel davranmamaya özel gösterilmeli. Mantıklı yönünüzü besleyin! Kin, intikam, hırs ve bunlara engel olamamak olumsuz durumları ortaya getirebilir. Kan davaları da bu dönemde körüklenebilecek bir durum. Bireysel öfke kontrolü çok önemli olacak.


Ayrıca bu etki deprem, yeryüzünde hareketlilik, doğa üzerinde anormallikleri de gündeme getirebilir, volkanik dağlarda hareketlenme, orman yangınları gibi... Yangınlar ve patlamalar da risk taşıyor, bu konularda ani beklenmedik birden ortaya çıkan gelişmeler ortaya çıkabilir. Dünyada terör olayları patlak verebilir ya da bu gibi konular gündeme gelebilir. Askeri güçler ile ilgili ani beklenmedik haberler duyulabilir.

Borsada sıkıntılı zamanlar yaşanabilir. Ani iniş çıkışlar olabilir.


İyi Tarafları Görebilmeli...

Venüs Jüpiter üçgeni tutulmanın en sevimli tarafı olabilir; İlişkiler ve sosyalleşme açısından şans ve rahatlığın söz konusu olabileceğini anlatıyor. Maddi açıdan kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Genel anlamda sanat dünyası, kozmetik, giyim kuşam ve tekstil alanlarında da önemli gelişmeler yaşanabilir.

Tüm bunlara ek finansal anlamda çok önemli zamanlardan geçiyoruz!. Zeka, mantık ve kazanç üçgeni içinde olacağız. Bu üçlüyü kulağa küpe yapmalıyız. Eğer üçünün birleşimini verimli kullanabilirsek kar kazanç elde etmek söz konusu olacaktır. Herkes için Tutulmanın Genel Etkileri

Ticaret, eğitim, ulaşım ve haberleşme konuları, medyatik konular, söylentiler, dedikodular, kurnazlıklar, hırsızlıklar, kapkaçlar vb durumlar gündeme gelebilir. Bu dönemde kurnazlara paye vermemek adına eşyalara daha bir sahip çıkmakta, muhafaza etmekte fayda var. Uyanıkların oyununa gelmemeli, zekanın her türlü sivri tarafıyla gerek dolandırıcılıklar gerekse aldanma ve aldatılmalar bu süreç devrede olabilecek önemli etkiler arasında. Kafanızı karıştıran insanlardan, tanımadığınız ve sizde şüphe uyandıran insanlardan hemen uzaklaşın. Eski sevgililerinizin geri dönmesi de buna dahil, nitekim Merkür retro ve yanlış kararlar almanıza neden olabilecek enerjilerin açıklığı da söz konusu.


Kulaktan dolma, yanıltıcı, belirsiz, sahte haberlerin gündemi sıklıkla meşgul edeceği uzunca bir süreç olacak veya genel olarak belirsizliklerle dolu konuşmalara şahit olacağımız uzunca bir süreç olabilir özellikle bu medyatik alanlarda ve sosyal medyada yer alabilir.


Fikirlerinizde yanıltılabilirsiniz, başkalarının baskısı altında olduğunuzu hissedebilirsiniz ve kendinizi gösteremediğinizi düşünebilirsiniz. Bu durum size ne öğretecek önemli olan bunu kavramak, almanız gerekeni iyi ya da kötü deneyimlerden almaya çalışmalısınız çünkü bu da sistemin bir parçası olacak.


Kafa Karışıklıklarına Dikkat!

Tutulma anında Merkür Neptün karesi var, yanıltılmaya, dolandırıcılıklara, bilgi hırsızlıklarına çok açık olunduğunu gösteriyor. Siyasi alanda kafa karıştırıcı durumlar hissedilebilir. Politik konularda belirsizlikler ve karmaşık sözler gündeme gelebilir.


Alkol, uyuşturucu, ilaç, anestezi, bağımlılıklar ve rahatlatıcı maddelerle ilgili önemli konular gündeme gelebilir ve bu alanlarda ani beklenmedik gelişmeler olabilir. Bunların kullanımı satışı veya ticareti ile ilgili ani beklenmedik haberler gündeme yansıyabilir.


Gezegen Toplaşması

Tutulma Merkür' ü de içine alarak bir gezegen toplaşması meydana getiriyor ve Neptün' e kare açı oluşturuyor. Tekrar vurgu yapıyorum, beklemediğiniz bir anda yanıltılabilirsiniz ve yanıltılabilirsiniz, etrafınızdaki insanlar isteyerek ya da istemeyerek kafanızı karıştırabilir size yanlış yaptırabilir, bir şeylerin boşluğunuza gelmemesine çok dikkat! Unutkanlıklar da buna dahil! Gözler açık olmalı.


Bu etkinin getirebileceği diğer önemli anlamlar yine ani beklenmedik şekilde gelişebilir ve birden ortaya çıkabilir ya da sarsıcı şekilde gündeme oturabilir. Bunlar; Alkol kullanımı, denizlerle ilgili durumlar deniz aşırı ticaret, sularla ilgili konular, petrol ve gazlarla ilgili konular, deniz depremleri, denizde anormal hareketlilikler, belirsizlikten doğan kaos, yine kanal İstanbul projesi ile ilgili konular gündeme gelebilir ve hatta kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak ortaya değişik laflar atılabilir kafa karışıklığı ya da yanıltıcı sözler oluşabilir, dedikodular çıkabilir.


Marmara denizimizin işgalci salyalardan kurtulması için derin mücadele verileceği bir dönem. Bu durum biraz yorucu olacak .



Sevgiler

Yağmur Beydemir

ISAR CAP


Eğitimlere kayıt olmak için instagram dm' den veya mail adresimden ulaşabilirsiniz.

İnstagram: @yagmurbeydemir



9 ve 16 Temmuzda Evlilik ve ilişki Göstergeleri Seminerimiz gerçekleşecek. Detayları buradan inceleyebilirsiniz;









276 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bình luận


bottom of page