top of page

Türkiye' nin Güneş Dönüşü Astroloji Haritası 2021 - 2022

Yaşasın Cumhuriyet, Ne Mutlu Türk' üm diyene!

28 Ekim 2021' de saat 15: 36’ da Ülkemizin yeni güneş dönüşü başlayacak. 1 yıl boyunca bu harita ülkemiz hakkında bilgi sahibi olmamıza yarayacak.


Hem natal haritalara hem de dünya astrolojisinde en çok tercih edilen tekniklerden biri olan güneş dönüşü haritaları, bakalım bu yıl ülkemiz için neler anlatıyor.


Başlarken

Eğitim konusunda köklü değişiklikler farklı bilgi aktarımları gelişebilir, eğitim sisteminde köklü değişimler olabilir, güneş dönüşü haritamızın dip noktasına Rigel sabit yıldızı denk geliyor. Kendi eğitim ve öğretme sistemimizi oluşturabiliriz. Bilgi ve kendine has yetenekler öne çıkacak. Eğitim, kültürel etkinlikler, kültürel aktiviteler bu yıl önemli bir yer tutacak.


İçerdeki harita solar return, dışardaki harita Türkiye haritası

Ülkemizde 1 yılı kapsayan süreçte hangi konular öne çıkıyor?

İlk olarak köşe evleri kesen değişken burçları görüyoruz, o halde bu yıl adaptasyon, uyumlanma, değişimlere entegre olma ve yeni şartlar söz konusu olacak. Değişen koşullar ve yeniye ayak uydurmayı gerektiren şartlar sıklıkla karşımıza çıkabilir.


Aynı zamanda güneş dönüşü haritasında bu yıl Türkiye haritasının 9. Evi yükselmekte, uluslararası konular, dış ticaret, deniz ticareti, yurtdışı bağlantılı konular ve yolculuklar, eğitim konuları özellikle yüksek öğrenim ve felsefe, psikoloji, din vb konularda eğitimler, bilimsel konular, dinsel konular, üniversitelerle ilgili konular, ibadethanelerle ilgili konular, yargı, hukuk adalet gibi konularda ön plana çıkacak. Dış işleri, bilim, uzay, internet, sosyal medya, teknik, teknolojik konuları gündemde olacak.


Bu yıl güneş dönüşümüzde 4 derece balık burcu yükselmekte, burada çok güzel bir kraliyet yıldızı var Fomalhaut, bu yıldızın anlamı ideallarine ulaşmayı beraberinde getiriyor. Ülke için hayal edilebilir bir yer istiyorsak eğer, bu yıldızın bizi uyardığı konu idealler doğrultusunda çıkar gözetilecek ve menfaat yer alacak olursa maddi kayıplar söz konusu olabilir, hayal kırıklıkları da beraberinde gelebilir. bir o kadar da hayallere ulaşmayı vaat ediyor.


Neptün haritanın birinci evinde yerleşiyor, hayallere ulaşmak ve yaratıcılık, ilham bu yıl ön planda olacak. Bununla beraber denizler, sıvı bazlı konular, gaz, petrol ve benzeri konular ön plana çıkacak Kanal İstanbul projesiyle ilgili büyük gelişmeler bu yıl itibariyle öne çıkabilir. Neptün ülke haritamızın 2. Evinden geliyor yani 2. Ev konularını güneş dönüşü haritasının birinci evine taşıyor. Maddi konularda, varlıklarda belirsizlik ve ne olduğu anlaşılmayan durumlar, finans kafa karıştırıcı olabilir.


Haritanın yükselen yöneticisi olan Jüpiter 12. evde ve bu gösterge aynı zamanda finansal konuları temsil ediyor, ülkenin finansal durumu geri planda ve zor durumda kalabilir, bu yıl en önemli şey hayallerle gerçeklerin arasındaki o ince çizginin ayrımını iyi yapıyor olabilmek. Birikimleri ve gelirleri elde tutmaya, korumaya gayret etmeliyiz, ayrıca izolasyon, hastane yatışları gibi konularda bu yıl gündemde yerini korumaya devam edeceğe benziyor.


Güneşimiz

Yıl boyu en çok odaklanılacak olan alan dış borçlar ve genel olarak ödemeler ile ilgili konular, finansal konuların yönetimi ve bunlarla ilgili bir takım girişimler olacak, sağlık alanındaki çalışmalara bu gibi konulara ödemeler ve yatırımlar yapılacağa benziyor.

Öte yandan bu alan yıl boyu krizlerin deneyimlenebileceğini ve bu krizleri çözmek için soluksuz bir mücadele verileceğini anlatıyor, ölüm oranlarıyla da ilgili yeni çözüm bulunması adına ciddi bir mücadele söz konusu, malum pandemi sürecinin getirdiği sıkıntılı durumlar bu konuda zorlu süreçleri beraberinde getirebilir.


En dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de kentsel dönüşüm, bu yıl bunun önemini bir defa daha anlayacağız gibi duruyor. Bu umarım acılar ile olmaz. Özellikle yangınlar, binaların zarar görmesi, patlamalar, yıkımlar, iş kazaları, inşaatlarda sorunlar, yerleşim alanlarında sorunlar vb konular gündeme gelebilir. Diğer yandan askeri alanda hareketlilik söz konusu olacak, asker ve devlet aynı alanda odaklanarak mücadele ve efor sarf etme halinde olacak gibi duruyor (güneş kvş mars)


Yılın en önemli değişimlerini sağlık alanında yaşayacağız, bu alanda önemli girişimler ve göze çarpan durumlar gelişebilir. Sağlık sektöründe hareketlilik söz konusu olacak.

Ay güneş karesi halk ve liderler arasında çekişmeli süreçler ya da stresin meydana gelebileceğini gösteriyor. Halkın kendini kısıtlanmış engellenmiş gibi hissedeceği durumlar yaşanabilir.

Genel olarak ülkemizin kadın figürleri veya kadın liderleri için zorlu stresli çekişmeli bir süreç olacak gibi.


Son olarak sanatla ilgili güzel gelişmeler nihayet bu yıl kendini gösterecek, sanat canlanacak, Venüs 10. evde yay burcunda, özellikle sosyal medya, televizyonun fazlasıyla önüne geçebilir, sanatçı ve ünlü kişilerin yerini sosyal medya fenomenleri alabilir ve televizyonlarda fenomenlere daha fazla yer verilebilir. İnternet, medya, televizyon ve teknoloji gibi konular da bu yıl için önemli olacağa benziyor.


Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeniz dileklerimle

Yağmur Beydemir


Daha fazlası için beni takipte kalın;

İntagram adresim: @yagmurbeydemir488 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page