top of page

Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Mottomuz kaş yaparken göz çıkarma!


6 Ekim 2021 Türkiye saatine göre 14: 05’ de bir yeniay gerçekleşti.

Bu yeniay bizlere yoğun bir hak arayış temasını yansıtıyor. Hak hukuk adalet, demokrasi ve politika ile ilgili hareketli durumlara şahit olabiliriz. Birlik beraberlik adına bir mücadele söz konusu olabilir. Baş göz bölgelerinde hassasiyet olabileceği gibi, en önemlisi de yeniay' ın bulunduğu terazi bölgelerinde problemler görülebilir. Bel, böbrek, zührevi rahatsızlıklar, diyabet gibi rahatsızlıklar bu dönem varsa nüks edebilir yoksa bu bölgelere ekstra dikkat. Chiron ile olan karşıtlıktan dolayı baş ve göz bölgeleri de bir o kadar hassas. Buna ek olarak yoğun bir hava elementi vurgusu mevcut, bu vurgunun yoğun olması, yoğun düşünceyi beraberinde getiriyor dolayısıyla mental olarak bir hayli yorulmak söz konusu. Hava elementi hava yolu ile bulaşan rahatsızlıklarla alakalıdır, bu dönem bulaşıcı hastalıklara karşı ekstra ekstra dikkatli olmakta fayda var. Solunum ve kan dolaşımı, kan değerlerindeki bozukluklara da dikkat, kendinizi ihmal etmeyin. Kendinizi ihmal etmeyin çünkü bu denli terazi vurgusu olduğunda kişi kendinden çıkıp karşı tarafa daha fazla müsamaha gösterebiliyor.


Süreç boyunca birlikte hareket etmek, ilişkiler, keyifli aktiviteler, estetik konular risk altında. Bu günlerde atacağınız adımlara dikkat etmenizde fayda olacak. İlişkilerinizde biraz fazla alma isteklisi olabilirsiniz, tatlı dille bir şeyler yapmak isterken ortalığın karışmasına neden olabilirsiniz, ki bunu yapan değil buna maruz kalan kişi de olabilirsiniz.


Eskiden hayatınızda olan biri ya da birileri yeniden hayatınızda girmeye çalışabilir fakat bu beraberinde agresyon ve savaşları beraberinde getirebilir. Gökyüzünde hesaplaşma ve hak arama arzusu baskın. Hakkını almak için güçlü biçimde harekete geçmek istenecek enerjiler devrede. Geri gelenler geldikleri gibi gidebilirler, 20 Ekim' e kadar temkinli olmakta fayda var.


Yeniay mars ile kavuştuğundan, sakarlıklara, kazalara, aceleye, yanıklar, kesiklere ve telaşa çok ama çok dikkat etmeli fevri olmamalı. Özellikle ilişkilerde olabilecek bozukluklara karşı dikkatli davranmalı, karşı tarafa fazla yüklenilmemesi gerekiyor, olayları tam anlamıyla çözemediğinizi hissedecek olursanız yalnızca kendinize zaman ayırın ve kendinizle baş başa kalın bu size iyi gelecek. Bu günlerde olayları karşılıklı çözmek biraz zor olabilir.


Genel olarak, yangınlara, yıkıcı olaylara açık bir süreç, bu süreçte ayrıca politik konularda aksiyonlar da görülebilir. Adalet ve adli konularda hak aramak adına sert sözler sarf edilebilir. Mars asker ve polisler ileri temsil ettiğinden bu alanlarda hareketliliklerinde olabileceği söylenebilir.


Son olarak iyi bir şey yapmak isterken kötü bir şeye dönüşmesine izin vermeyin!.. İlişkilerdeki özel alanı korumak bu günlerde çok önemli olacak, hem kendiniz hem de karşınızdaki kişi için.


Aynı konuların tekrar tekrar karşınıza çıktığını görüp agrese olabilirsiniz, her seferide biraz daha şiddetini arttırarak aynı konular karşınıza çıkabilir sabırlı olmaya özen göstermelisiniz. Bugünden itibaren özellikle 14 gün daha etkili olacak, günden güne etkiler azalacak.


Burçlara göre etkiler;

Koç yengeç terazi ve oğlak burçları için biraz zorlu ve mücadeleli olabilir, sağlığınıza ayrıca özen göstermelisiniz.

Boğa ve akrepler bana ne oluyor diyebilir, özellikle boğalar ne olduğunu tam kestiremediği ani beklenmedik durumlar yaşayabilir ve akrepler ise ilişkileriyle ilgili önemli konulara yoğunlaşabilir.

Aslan kova ikizler terazi ve yay burçları ise bu yeniaydan daha yumuşak etki alacaklar, kovalar için ayrıca bir şeyleri fazla büyütmemelerini söylemeliyim, çünkü kovalar şu sıra çok karışık durumdalar, üstlerinde hem iyi hem zorlayıcı etkiler var ama iyi bir şey şu ki, kovaları başarıya götüren işler büyüyerek karşılarına gelecek.

Başak ve balık burçları ise bu süreçte belirsizlikler içinde kalabilir, özellikle balıklar yaşantıları hakkında var olan iyi ya da kötü durumlara karşı çözüm arayışında olacaklar.

Başaklar ise bu dönem özellikle parasal konularda işleri yerli yerine oturtmak için mücadele verecekler, belirsizliklerden demoralize olmak yerine maddi olarak bu konuyu değerlendirmeli…


Her şey gönlünüzce olsun sevgiler.


Yağmur Beydemir

Isar Cap, Dip Asa71 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page